log en
شما اینجا هستید : خانه > 
اخبار انجمن های علمی  >  بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه
 مراسم بزرگداشت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه روز دوشنبه21 آبان ماه در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این مراسم که با حضور انجمن‌های علمی برگزار شد، دکتر محمد جلالی، دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی به تبیین جایگاه انجمن‌های علمی در تولید و ترویج علم پرداخت. وی با اشاره به نامگذاری این روز، علم را تنها راه مواجه با چالش‌های فعلی کشور و حرکت به سمت آینده پایدار شمرد.
وی با اشاره به رشد 11 درصدی ثبت انجمن‌های علمی در 4 سال گذشته، حضور نمایندگان انجمن‌های علمی در شورای عتف و کمیسیون‌های تخصصی آن، مشارکت در بیش از 15 پروژه بین المللی ، همکاری در بیش از 1200 پروژه با دانشگاهها/ دستگاه های اجرایی، چاپ مقاله و کتاب در حوزه تولید، پژوهش و ترویج علم را تنها بخشی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی و فناورانه انجمن‌های علمی و اعضاء آن معرفی نمود.
در ادامه دکتر احمدی رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و دکتر آقای دکتر ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو به ایراد سخنرانی در خصوص جایگاه علم در کشور پرداختند.
همچنین خانم دکتر مصفا، رئیس انجمن ایرانی سازمان ملل متحد و دکتر خانیکی رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات به طرح نظرات خود در حوزه ترویج علم پرداختند.