log en
شما اینجا هستید : خانه > 
اخبار انجمن های علمی  >  بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران سال ۱۳۹۷ برگزار می گردد.
بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران در تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور ۱۳۹۷ توسط دانشگاه مراغه - انجمن زیست شناسی ایران در شهر مراغه برگزار می شود.

 
با استعانت از درگاه خداوند متعال و با همدلی و همراهی همه دست‌اندرکاران حوزه علوم زیستی از رشته‌ها و گرایش‌های مختلف، بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در راستای تحقق بخشیدن به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین محققان و دانشمندان علوم زیستی در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.  این کنگره با مجوز و همکاری انجمن زیست‌شناسی ایران در تاریخ‌های سی و یکم مرداد ماه لغایت دوم شهریور ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت خورشیدی در دانشگاه مراغه برگزار خواهد شد. در این همایش در کنار ارائه آخرین دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناوری در زمینه‌های مختلف علوم زیستی، نشست‌های هم‌افزایی و هم‌اندیشی به‌منظور بحث و تبادل نظر بین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان در ارتباط با پروژه‌های تحقیقاتی جدید و چشم‌اندازهای آن‌ها و همچنین کارگاه‌های آموزشی تخصصی  برگزار می‌شود. محورهای اصلی کنگره در حوزه‌های مختلف زیستی مشتمل بر زیست‌شناسی سلولی و ملکولی (ژنتیک، بیوشیمی و بیوفیزیک)، میکروبیولوژی، زیست‌شناسی گیاهی (فیزیولوژی گیاهی، سیستماتیک و اکولوژی گیاهی، سلولی و تکوینی گیاهی)، زیست‌شناسی جانوری (فیزیولوژی جانوری، بیوسیستماتیک جانوری و اکولوژی جانوری، بافت‌شناسی و ...) و زیست‌شناسی کاربردی (بیوتکنولوژی، نانو بیوتکنولوژی، بیوتکنولوژی پزشکی، علوم محیط زیست و...) است.
 
محورهای کنگره
زیست­‌شناسی گیاهی:
فیزیولوژی گیاهی
سیستماتیک گیاهی
اکولوژی گیاهی
سلولی و تکوینی گیاهی
زیست­‌شناسی جانوری:
فیزیولوژی جانوری
سیستماتیک جانوری
اکولوژی جانوری
زیست­‌شناسی سلولی و مولکولی:
ژنتیک
بیوشیمی
بیوفیزیک
زیست­‌شناسی میکروبی میکروبیولوژی:
فیزیولوژی میکروبی
اکولوژی میکروبی
باکتری‌شناسی
ویروس‌شناسی
زیست­‌شناسی کاربردی:
بیوتکنولوژی
نانوبیوتکنولوژی
حوزه­‌های مرتبط علوم پزشکی - سلول­‌های بنیادی، پزشکی مولکولی، ایمونولوژی، هماتولوژی، بافت­‌شناسی و ...
گیاهان دارویی
حوزه‌­های مرتبط علوم کشاورزی -زراعت و اصلاح نباتات، علوم باغبانی، تولیدات کشاورزی، گیاه­‌پزشکی و ...
منابع طبیعی
محیط زیست
شیلات و آبزیانش
تلفن دبیرخانه: ۰۴۱۳۷۲۷۴۴۷۵
آدرس پستی دبیرخانه: آذربایجان شرقی- دانشگاه مراغه-دانشکده علوم پایه-دبیرخانه بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران
ایمیل congress@ibs.org.ir: