log en
شما اینجا هستید : خانه > 
اخبار انجمن های علمی  >  پنجمین کنفرانس ماهی شناسی ایران ۲۲ تا ۲۳ آذر ۱۳۹۶ برگزار می شود.
پنجمین کنفرانس ماهی شناسی ایران در تاریخ ۲۲ تا ۲۳ آذر ۱۳۹۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل - انجمن ماهی شناسی ایران و در شهر بابل برگزار می شود.
در جهان پر تلاطم امروز، بی شک یکی از بزرگترین چالش های رودرروی جوامع بشری کاهش روز افزون تنوع زیستی  بویژه تنوع زیستی آبزیان است که ناشی از تهدید های انسانی (تخریب زیستگاه، آلودگی، معرفی گونه های غیربومی، صید بی رویه ، روش های غیر معقول صید، برنامه های توسعه بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی و ظرفیت اکوسیستم های آبی) و نیز تهدید های طبیعی ( تغییر اقلیم و بویژه خشکسالی های اخیر)  است. چاره اندیشی در مقابله با این روند مخرب نیاز به هم فکری همه جانبه و افزایش آگاهی عمومی در سطح جهانی، منطقه ای و محلی به منظور چاره جویی در جهت حفظ و بهره برداری خردمندانه، بهینه و پایدار دارد. باتوجه به ضرورتهای بیان شده، و پس از برگزاری 4 کنفرانس قبلی در دانشگاه صنعتی اصفهان،  دانشگاه تهران، دانشگاه شیراز و دانشگاه مشهد، مفتخریم که به اطلاع کلیه اساتید، دانشجویان ، پژوهشگران وعلاقه مندان گرامی برسانیم که با توجه به تصمیم هیات مدیره محترم انجمن ماهی شناسی ایران، پنجمین کنفرانس ماهی شناسی ایران در تاریخ های چهار شنبه 22 و پنج شنبه 23 آذرماه ماه 1396 توسط دانشگاه آزاد اسلامی بابل و انجمن ماهی شناسی ایران در استان مازندران و شهر بابل برگزار می گردد.
در این کنفرانس محورهایی چون تنوع زیستی و حفاظت از ماهیان؛ بیوسیستماتیک و رده بندی ماهیان؛ زیست شناسی و بوم شناسی ماهیان؛ تکثیر و پرورش و تغذیه ماهیان؛ بهداشت، بیماری و انگل های ماهیان، ژنتیک، فیزیولوژی و تکوین ماهیان مورد بحث و تبادل نظر اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان به مسائل زیست محیطی قرارخواهد گرفت
 
محورهای کنفرانس:
  تنوع زیستی و حفاظت از ماهیان
بیوسیستماتیک و رده بندی ماهیان
تکثیر و پروش و تغذیه ماهیان
بهداشت، بیماری و انگل های ماهیان
زیست شناسی و بوم شناسی ماهیان
ژنتیک، فیزیولوژی و تکوین ماهیان
دبیرخانه:
آدرس پستی دبیرخانه: مازندارن- بابل- دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل